REKLAMA

GMINA ZAGÓRZ: Ćwiczenia obrony cywilnej – „Bieszczady 2016” (ZDJĘCIA)

GMINA ZAGÓRZ / PODKARPACIE. W ubiegły wtorek, w Porażu odbył się epizod praktyczny, powiatowego ćwiczenia obrony cywilnej pod kryptonimem „Bieszczady 2016”.  

W ćwiczeniach uczestniczyli funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Sanoku, funkcjonariusze Policji z posterunku w Zagórzu, druhowie z OSP Poraż, Zagórz i Czaszyn, uczniowie Szkoły Podstawowej w Porażu, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Zagórzu, Komendant Gminny ZOSP RP oraz Miejsko – Gminny Zespół Kierowania Obroną Cywilną.Realizacji ćwiczeń przyglądali się również przybyli na miejsce członkowie Powiatowego Zespołu Kierowania Obroną Cywilną.

Zgodnie z koncepcją na teren gminy Zagórz zaczęły napływać grupy nielegalnych migrantów z terenów objętych walkami. Zadaniem gminy było udzielenie pomocy medycznej i socjalnej 400 uchodźcom przez skierowanie w miejsca ich gromadzenia jednostki OSP z terenu gminy, funkcjonariuszy Policji i Straży Granicznej. Podczas ewidencjonowania migrantów, jeden z nich ugodził nożem funkcjonariusza Straży Granicznej, po czym z kilkoma młodymi uchodźcami uciekli i zabarykadowali się w pobliskim sklepie, który zdemolowali i podpalili. Funkcjonariusze Straży Granicznej i Policji natychmiast rozpoczęli pościg, dokonując zatrzymania agresywnych mężczyzn. Do akcji gaśniczej sklepu został zadysponowany zastęp z pobliskiej Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Porażu, który dzięki sprawnie przeprowadzonej akcji ugasił pożar.

Celem ćwiczeń było sprawdzenie stopnia przygotowania i wykorzystania formacji obrony cywilnej podczas wspierania profesjonalnych służb w prowadzeniu akcji ratunkowych, sprawdzenie sprawności systemu alarmowego na terenie gminy oraz przygotowanie społeczeństwa na ewentualny napływ uchodźców.

materiały nadesłane

29-09-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.