REKLAMA

ZAGORZ24.PL: Pomysł na świetlicę terapeutyczną dla dzieci z autyzmem i zespołem Aspergera

ZAGORZ24.PL / PODKARPACIE. W gminie Zagórz zrodził się pomysł utworzenia w Wielopolu świetlicy terapeutycznej wsparcia dziennego dla dzieci z z autyzmem oraz zespołem Aspergera. Koszt przedsięwzięcia to blisko 662 tysiące, zaś wkład własny gminy to 39 tysięcy złotych.

 

Wniosek o dofinansowanie projektu „Poprawa dostępności do usług wsparcia rodziny i pieczy zastępczej w gminie Zagórz” w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Rzeszowie złożono w połowie czerwca. W ramach przedsięwzięcia powstanie świetlica terapeutyczna wsparcia dziennego w Wielopolu, gdzie zostałby zatrudniony asystent rodziny, pracownik socjalny oraz oligofrenopedagog.
– W ramach projektu odbywałyby się między innymi zajęcia z języka angielskiego oraz ojczystego, logopedyczne, a także socjoterapeutyczne. Co najważniejsze taka opieka byłaby świadczona nieodpłatnie – mówi Maciej Długosz, pracownik socjalny z Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zagórzu.
– Według badań z roku na rok jest coraz więcej dzieci dotkniętych autyzmem i zespołem Aspergera, nie tylko w naszej gminie ale także w całym kraju. Potrzebują one specjalistycznej opieki, a dotychczasowe usługi są niewystarczające – dodaje.
Obecnie MGOPS czeka na rozstrzygnięcie konkursu na dofinansowanie projektu, które zaplanowano na grudzień tego roku. Warto dodać, że koszt przedsięwzięcia to niespełna 662 tysiące złotych. Wkład własny gminy Zagórz to 6 proc. wartości projektu, czyli 39 tysięcy.

 

classroom-658002_960_7201

02-08-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.