REKLAMA

ZAGÓRZ: Droga jest na gwarancji, usterki są na bieżąco likwidowane (ZDJĘCIA)

ZAGÓRZ24.PL / PODKARPACIE. Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie informuje, iż inwestycja pn. ,,Rozbudowa drogi wojewódzkiej Nr 892 Zagórz – Komańcza od km 0+000 od km 28+706 wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, budowlami i urządzeniami budowlanymi” znajduje się obecnie w okresie gwarancyjnym, który trwa, zgodnie z umową do października 2019r.

Na przedmiotowym zadaniu systematycznie powoływane są komisje przeglądu gwarancyjnego celem sprawdzania stanu technicznego rozbudowanej drogi. Komisja gwarancyjna składa się z przedstawicieli Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, Inspektorów Nadzoru będących przedstawicielami Inżyniera Kontraktu oraz przedstawicieli wykonawcy robót.
W zależności od potrzeb Inspektorzy Nadzoru dysponują odpowiednim sprzętem i obsługą laboratoryjną w celach diagnostycznych zauważonych usterek.
Usterki wykazane podczas przeprowadzonych przeglądów gwarancyjnych są na bieżąco likwidowane zgodnie z obowiązującymi technologiami w uzgodnieniu pomiędzy Wykonawcą robót a Zarządcą drogi pod nadzorem Inżyniera Kontraktu.

12
Podczas dotychczas przeprowadzonych przeglądów gwarancyjnych nie stwierdzono zasadniczych wad w konstrukcji nawierzchni drogi. Zauważone dotychczas usterki zostały już naprawione/usunięte.
Zarządcą drogi wraz Inżynierem Kontraktu w okresie gwarancyjnym przeprowadza pełny monitoring wykonanych prac (w tym wykonanych poprawek stwierdzonych usterek).
W przypadku zaistnienia jakichkolwiek nowych usterek/wad na kolejnym przeglądzie gwarancyjnym będą podejmowane działania wynikające z udzielonej PZDW przez Wykonawcę robót gwarancji należytego wykonania.

22-08-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.