REKLAMA

I Bieszczadzka „Siekierezada” Kolejowa czyli społeczno – transportowa rewolucja na polsko – ukraińskim pograniczu!

REGION / PODKARPACIE . Aby mieszkańcy Bieszczad stali się beneficjentami nowej linii kolejowej potrzebne jest 60 mln. Właśnie na taką kwotę szacowany jest koszt rewitalizacji wiodącej przez terytorium Ukrainy linii kolejowej Przemyśl – Chyrów – Ustrzyki Dolne – Zagórz będącej (via PLK 107 Zagórz – Łupków) najkrótszym szlakiem komunikacyjnym na Południe Europy.

thumb
Udrożnienie tego niezwykle malowniczo położonego, tranzytowego szlaku komunikacyjnego przyczyniłoby się do turystycznego ożywienia polsko – słowacko – ukraińsko – węgierskiego pogranicza, co doskonale wpisuje się w ideę Europy Karpat, którą od wielu lat konsekwentnie promuje Marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński.
W tę transkarpacką perspektywę wpisuje się „Kolejowa Siekierezada” najnowsza akcja społeczników z Grupy KochamKolej.pl, którzy działając od lipca 2015 r pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla walnie przyczynili się do ożywienia nieużytkowanej od 2011 roku „107 – ki” także w kierunku na Słowację.

Teraz ustami swego lidera Jerzego Zuby – radnego powiatu sanockiego oraz kolejowego pełnomocnika burmistrza Zagórza, przy aprobacie Mieczysława Borowca – Dyrektora Zakładu Linii Kolejowych w Rzeszowie, KochamKolej.pl na swym profilu FB ogłasza zaciąg do kolejowej rewolucji pod hasłami: Peace, Love & Kolej…

 

Rozpoczęcie akcji osadzono na 22 września, zaś powołanie oficjalnego sztabu na 9 sierpnia. Podczas spotkania koordynatorzy zapoznają interesantów z dokładnym planem „Kolejowej Siekierezady”. Wszystkich, którzy są pasjonatami kolei i chcą działać na rzecz rewolucji kolejowej, serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do akcji oraz udziału w zaplanowanych spotkaniach.

materiały nadesłane

02-08-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.