REKLAMA

GMINA ZAGÓRZ: Młodzi Zagórscy Ekolodzy laureatami akcji „Florek”. Zaprezentowali swoje prace (ZDJĘCIA)

ZAGÓRZ, SANOK / PODKARPACIE. Na otwarciu wystawy prac i meldunków XXVII edycji Ogólnopolskiej Akcji Ekologicznej ,,Florek” nie mogło zabraknąć Młodych Zagórskich Ekologów.

Przedstawiciele szkolnego koła z opiekunem Krystyną Witowicz oraz z towarzyszącymi im Ewą Get, Dyrektorem Zespołu Obsługi Szkół w Zagórzu oraz Tomaszem Rudym, Dyrektorem Gimnazjum w Zagórzu, gościli w Sanockim Domu Kultury na uroczystym otwarciu wystawy.

Ekolodzy z Zagórza w tegorocznej edycji zajęli I miejsce i jako laureaci całorocznej Akcji Ekologicznej, wraz z drużynami z Chorzelowa i ZST w Sanoku, znaleźli się w grupie zaproszonych do zaprezentowania swojego dorobku szerszej grupie odbiorców.

Wystawę otworzyła komendantka Hufca Sanok hm. Krystyna Chowaniec, która powitała zaproszonych gości. Wśród nich znaleźli się samorządowcy, dyrektorzy szkół, opiekunowie grup uczestniczących w wystawie.

Przed taką publicznością reprezentanci Ekologów z Gimnazjum w Zagórzu: Wiktoria, Ania i Dawid, w imieniu wszystkich drużyn i kół ekologicznych zaangażowanych w Akcję Florek z całej Polski, opowiedzieli o podejmowanych przez cały rok zadaniach, projektach i działaniach oraz przedstawili pokrótce ich rezultaty.

Podsumowanie całorocznej pracy kół ekologicznych i drużyn harcerskich odbyło się 27-29 maja 2016 r. na zlocie nad Zalewem Myczkowieckim, który zgromadził rekordową liczbę uczestników (170 osób i 27 zespołów) głównie z Podkarpacia, ale przyjechali także harcerze i zuchy z Wałcza w zachodniopomorskim.

Jest to trzecia edycja Florka, w której uczniowie z gimnazjum w Zagórzu uczestniczą, zdobywając najwyższe laury i nagrody (w tym roku to m.in.: teleskop, lornetka i piękne albumy), ale również to co bezcenne – nowe doświadczenia, umiejętności i przyjaźnie z rówieśnikami z całej Polski, dzięki czemu już dziś młodzi ekolodzy myślą o kolejnej edycji i spotkaniu.

Pragniemy serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy nas wspierali w realizacji prac. Ernestowi Nowakowi, Burmistrzowi Miasta i Gminy Zagórz, Ewie Get Dyrektorowi ZOS w Zagórzu, Dyrektorowi Gimnazjum Tomaszowi Rudemu oraz sponsorowi Stanisławowi Fal. Dziękujemy również całemu Sztabowi Akcji Florek za wspaniałe chwile, które mogliśmy spędzić na Berdo w Myczkowcach.

14-06-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:



Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.