REKLAMA

GMINA ZAGÓRZ: Absolutorium dla Ernesta Nowaka za wykonanie budżetu jednogłośnie (FILM, ZDJĘCIA)

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. Zagórscy radni na XXVIII sesji rady miejskiej jednogłośnie uchwalili absolutorium dla burmistrza Ernesta Nowaka.

Wszelkie opinie na temat wykonania budżetu były pozytywne. Wszyscy radni zagłosowali za udzieleniem włodarzowi miasta i gminy absolutorium.

Wykonanie budżetu za 2015 rok po stronie dochodów to niewiele ponad 44,72 mln zł, natomiast wydatki to kwota rzędu prawie 44,84 mln zł. Na koniec 2015 roku deficyt wyniósł prawie 117 tys. przy planowanym blisko 1,3 mln złotych.

Jak podkreślał Ernest Nowak, był to kolejny rok z trudnym budżetem.

Zrealizowaliśmy wiele ważnych zadań. 30 proc. środków przeznaczyliśmy na inwestycje, które służą mieszkańcom i są potrzebne – zapewnia Ernest Nowak.

W ubiegłorocznym roku budżetowym kłopotem okazało się pozyskiwanie środków ze sprzedaży majątku gminy. Obiekty, które wystawiano do przetargu nie znachodziły nabywców.

Podczas sesji radni wyrazili swoje uznanie dla burmistrza Ernesta Nowaka, jednak po udzieleniu absolutorium już nie chcieli rozmawiać.

Inwestycje w Zagórzu zrealizowane w 2015 roku

20-06-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.