REKLAMA

GMINA ZAGÓRZ: Zmiany w kursach autobusów nr „5”, „nie takie straszne, jak je malowano”

Jak zaznaczają burmistrzowie miasta, nie przewiduje się wielkich zmian w przyszłorocznych kursach, na poszczególnych liniach.
– Mamy zadeklarowane kwoty rekompensaty z gminy Zagórz i gminy Sanok. Na ich bazie możemy stwierdzić, że zmian znaczących nie będzie. W szczególności, jeżeli chodzi o przewozy poza granice administracyjne miasta – kontynuował burmistrz Pióro.

– Prawdopodobnie od lutego dodamy 4 kursy na liniach do Zagórza. Ale to chyba wszystko, jeżeli rozmawiamy o zmianach w rozkładzie jazdy MKSów na 2016 rok – dodawał wiceburmistrz Sanoka, Edward Olejko.

Nie ma protestów, więc i znaczące zmiany nie są konieczne. Tym bardziej, że:
–  Kursy w najważniejszych godzinach, gdy młodzież jeździ do szkoły a dorośli do pracy, są zabezpieczone – stwierdza Łukasz Woźniczak.

Ile kosztują nas MKSy?
W projekcie budżetu miasta Sanoka na 2016 rok, w dziale transport i łączność, w ramach rekompensaty do kosztów świadczeń usług w zakresie komunikacji miejskiej SPGK, zabezpieczono kwotę 2,5 mln zł.

Zadeklarowana rekompensata za wozokilometry z gminy Zagórz na 2016 rok wynosi 170 tys. zł, a z gminy Sanok 140 tys. zł.

Miejska Komunikacja Samochodowa w Sanoku pochłania ponad 5 mln zł rocznie. Dochody z biletów pozwalają na pokrycie kosztów w wysokości około 50-55%.

SANOK, ZAGÓRZ / PODKARPACIE. Już ponad miesiąc, bo od 8 listopada, obowiązuje nowy rozkład jazdy sanockich MKSów na linii nr „5” i „6”. Zniknęło 38% kursów. Miasto argumentowało taką decyzję uzyskaną deklaracją z gminy Zagórz

, że zwrot rekompensaty za przewozy w roku 2015 wyniesie 170 tys zł, a nie jak oczekiwano w Sanoku, przeliczając wozokilometry, 302 tys. zł. Zmiany w w/w kursach okazały się nie tak dotkliwe, jak przypuszczano.

– Monitorujemy sytuację na bieżąco. Trzeba jednak przyznać, że skala zażaleń i uwagi pasażerów nie są tak znaczące jak przedstawiano i prognozowano to w mediach – podkreśla Łukasz Woźniczak, sekretarz Miasta i Gminy Zagórz.

Również do sanockiego magistratu nie wpłynęły znaczące skargi na nowy rozkład jazdy.
– A jeżeli były jakieś prośby, to dotyczyły drobnych korekt w przyśpieszeniu lub opóźnieniu kursu danego autobusu – mówił 10 grudnia, podczas konferencji prasowej Tadeusz Pióro, burmistrz Sanoka.

Foto:esanok.pl

Foto:esanok.pl

16-12-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.