REKLAMA

Festyn Zdrowia w Tarnawie Dolnej (ZDJĘCIA)

TARNAWA DOLNA / PODKARPACIE. W Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tarnawie Dolnej odbył się Festyn Zdrowia. Ideą spotkania było promowanie zdrowego stylu życia, a przede wszystkim zdrowego odżywiania się i aktywnego spędzania wolnego czasu. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się obecność Anny Koryto.

Festyn Zdrowia był podsumowaniem Ogólnopolskiego Konkursu „Czas na zdrowie”, którego organizatorem jest Fundacja Banku Ochrony Środowiska.

Osobą odpowiedzialną za całokształt festynu była Renata Kaczmarska, która zaangażowała do przygotowania i poprowadzenia imprezy uczniów klasy 2 B wraz z Samorządem Uczniowskim. Do pomocy w przygotowaniu tego wyjątkowego dnia włączyli się wszyscy nauczyciele gimnazjum.

Impreza miała charakter otwarty i zgromadziła nie tylko młodzież gimnazjum, ale i też ich rodziców, absolwentów tejże szkoły, uczniów Szkoły Podstawowej w Tarnawie Dolnej oraz gimnazjalistów z Zagórza i Komańczy, biorących udział w projekcie Młode Bieszczady.

Ideą spotkania było promowanie zdrowego stylu życia, a przede wszystkim zdrowego odżywiania się i aktywnego spędzania wolnego czasu.

Podczas festynu odbył się pokaz filmów edukacyjnych, pt.: „Śmietnik w mojej głowie”, prezentacja działania analizatora składu ciała wraz z omówieniem przez panią dietetyk, degustacja zdrowej żywności pochodzącej z gospodarstw ekologicznych. Zaprezentowano przykłady zdrowych przekąsek, które zostały samodzielnie przygotowane przez rodziców i uczniów. Były to bułeczki drożdżowe, „koreczki”, warzywa, owoce, woda. W porze obiadowej wszyscy zostali poczęstowani pierogami z owocami. Uczestnikom dopisywał apetyt po aktywnie spędzonym czasie na świeżym powietrzu. Uczniowie tańczyli „Belgijkę”, rywalizowali w takich konkurencjach jak: wyścigi w  workach, bieg z jajkiem, przeciąganie liny, rzut piórnikiem. Imprezę uatrakcyjniały występy uzdolnionej młodzieży, konkursy i zabawy.

Uroku całej imprezie dodała obecność znakomitych gości: Ernesta Nowaka – Burmistrza Miasta i Gminy w Zagórzu, pani dietetyk Renaty Kaszyckiej oraz Mistrza Polski, Wicemistrza Europy i Wicemistrza Świata w podnoszeniu ciężarów w kategorii wiekowej 55 lat, kategorii wagowej 77 kg Zbigniewa Kruczkiewicza. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się obecność Anny Koryto, uczestniczki programu ”Top Model – zostań modelką”. Pani Ania, udzieliła wywiadu uczennicom z sekcji dziennikarskiej, rozmawiała z uczestnikami, wpisywała dedykacje.

Wspaniała atmosfera, radosny nastrój, słoneczna majowa pogoda, tak wszystkich oczarowały, że zgodnie powzięliśmy decyzję powtórzenia tego wzniosłego przedsięwzięcia już za rok. Zapraszamy!

źródło: materiały nadesłane

 

Jordan 5 Retro,
Fire Red 5s,
Jordan Fire Reds,

23-05-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym: