REKLAMA

Młodzież mówi „sprawdzam”

30 października uczniowie z ZS nr 1 w Sanoku opuszczą na jeden dzień szkolne ławy, aby przyjrzeć się uważnie pracy gminnych władz samorządowych. Pomóżcie młodym śledczym! Będzie ich można spotkać w urzędach, przedszkolu czy świetlicy. Porozmawiają też z mieszkańcami.

 

Gra miejska zorganizowana została przez Polską Fundację im. Roberta Schumana w ramach projektu Gminowo. Uczniowie zbadają takie obszary aktywności gminy jak edukacja, komunikacja miejska i pomoc społeczna. Dzięki temu już wkrótce napiszą kompleksowy raport na temat funkcjonowania władz miejskich w Sanoku.

ZP nr 1 jest jedyną szkołą w województwie podkarpackim, która współpracuje z Fundacją Schumana przy projekcie Gminowo. Jego celem jest zachęcenie młodych ludzi do zaangażowania w ich lokalnym środowisku i przybliżenie im samorządu terytorialnego na szczeblu gminy. Przez cały rok szkolny uczniowie 22 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski zdobywać będą nową wiedzę i umiejętności, biorąc udział w grach miejskich, grze internetowej czy symulacjach wyborów samorządowych.

Więcej informacji o projekcie:

 

Polska Fundacja im. Roberta Schumana
Al. Ujazdowskie 37 m. 5
00-540 Warszawa
Tel.
22 621 21 61

www.schuman.pl/gminowo

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej

Cheap Bred 11s,
Grape 5s 2013,
Black Grape 5,

25-10-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym: