REKLAMA

Kapela serc, reggae i pierwsza pomoc na zakończenie wakacji

ZAGÓRZ. Pokazy pierwszej pomocy oraz konkursy promujące bezpieczną drogę do szkoły, a wszystko przy dźwiękach muzyki reggae – tak wyglądało tegoroczne zakończenie wakacji na zagórskim Zakuciu zorganizowane przez Młodzieżowy Dom Kultury w Sanoku.

Zakończenie wakacji odbyło się pod  hasłem „Bezpieczna droga do szkoły”. – Przez zabawę, ruch, konkursy staraliśmy się przemycić najmłodszym wiedzę na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym czy zasad udzielania pierwszej pomocy. Rozpoczął się rok szkolny i taka wiedza na pewno się dzieciom przyda – tłumaczy Agnieszka Rzepka Barnaś z Młodzieżowego Domu Kultury w Sanoku.
– Poprzez zabawę chcemy uczyć. Tak, żeby ta nauka nie kojarzyła się tylko z suchym przyswajaniem wiedzy, ale była ciekawsza  i sprawiała przyjemność. Zorganizowaliśmy wiele gier i zabaw edukacyjnych dla dzieci, był pokaz strażaków i ratowników medycznych, którzy upozorowali wypadek drogowy. Nauka w takiej formie jest zdecydowania łatwiej przyswajalna, niż wiedza książkowa – dodaje Sebastian Niżnik starosta sanocki.

O tym, że takie działania mają sens świadczą statystyki. Z danych opublikowanych przez Komendę Wojewódzką Policji wynika, że spada zarówno ilość wypadków, jak też liczba ofiar. W 400 wypadkach jakie odnotowano w lipcu i sierpniu 2011 roku było 528 rannych i aż 42 zabitych. Podczas tegorocznych wakacji doszło do 394 wypadków w których rannych zostało 52 osoby, zginęło 19.

Podczas imprezy zagrała także „Kapela Serc”, która zbierała plastikowe nakrętki po napojach, na rzecz dzieci – ofiar wypadków drogowych. – Udało nam się zebrać cztery 120 litrowe worki nakrętek. Przekażemy je rzeszowskiej fundacji, która opiekuje się niepełnosprawnymi dziećmi, a ze sprzedaży nakrętek sfinansuje zakup sprzętu do rehabilitacji – tłumaczy Jakub Osika dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury. – Mamy nadzieje, że takie akcje przyczynią się do zwiększenia świadomości czym jest bezpieczna droga do szkoły oraz uwrażliwią na potrzeby drugiego człowieka – dodaje.

Na scenie na zagórskim Zakuciu nie zabrakło dobrej muzyki. Na scenie zagra m.in. Raya Bell, ThePresja, Dubska & Gerbert Morales. – Dziękujemy wszystkim współorganizatorom, sponsorom i pracownikom Młodzieżowego Domu Kultury, bez których ta impreza by się nie odbyła. Dodatkowo duże podziękowania należą się artystom i zespołom, którzy zechcieli wspomóc i uatrakcyjnić imprezę występami – dodaje Jakub Osika.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Sanoku

Buy Taxi 12s,
Air Jordan Taxi 12s,
Taxi 12s 2013,

05-09-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym: