REKLAMA

26 zarzutów dla złodziei przewodów

ZAGÓRZ. Policja zatrzymała osoby odpowiedzialne za kradzieże drutów krzemowo-brązowych. Kable były kradzione na terenie gminy Zagórz. Zarzuty usłyszało 10 osób. O karze dla nich zdecyduje sąd.

Policjanci z posterunku w Zagórzu pracowali nad sprawą kradzieży drutów krzemowo-brązowych, do jakich dochodziło od około roku. Scenariusz był zawsze ten sam. Sprawcy w godzinach nocnych wycinali drut z napowietrznej linii telekomunikacyjnej przy szlaku kolejowym. Działali w 3-4 osobowych grupach. Jednocześnie zabierali około kilkaset metrów przewodu o wadze kilkudziesięciu kilogramów.  Łączna wartość skradzionego drutu wynosi niemal 55 tysięcy zł.

W wyniku intensywnej pracy funkcjonariuszy w sprawie zatrzymano 10 osób (9 mężczyzn i 1 kobietę) w wieku od 23 do 51 lat, wszyscy mieszkający na terenie powiatu sanockiego. W sumie usłyszeli 82 zarzuty kradzieży cudzego mienia oraz paserstwa umyślnego.

Zarówno za przestępstwo kradzieży jak też paserstwa polskie prawo przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

KPP Sanok

Jordan 12 Gamma Blue,
Gamma Blue 12s For Sale,
Buy Gamma Blue 12s,

03-09-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym: