REKLAMA

Zagórskie Mini Euro – impreza na szóstkę! (VIDEO HD)

ZAGÓRZ/CZASZYN. – To było prawdziwe święto Gminy Zagórz! – tak tytułowe wydarzenie ocenił Ernest Nowak – Burmistrz Zagórza wręczając nagrody zwycięzcom piłkarskiego turnieju inspirowanego Euro 2012, w którym tak naprawdę nie było przegranych…

Jakże często słyszy się narzekania, że współczesnej młodzieży i dzieci nie sposób odciągnąć od komputerów i internetu. Okazuje się jednak, że można tylko trzeba mieć dobry pomysł. Na takowy kilka miesięcy temu „wpadli” wspólnie: Edward Mąka – Dyrektor Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu (MGOKiS) w Zagórzu oraz Paweł Stefanowski – nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Czaszynie. Pozornie banalna idea aby wykorzystać towarzyszący Euro 2012 „piłkoszał” do sportowej i intelektualnej aktywizacji dzieci i młodzieży z terenu Gminy Zagórz okazała się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Na końcowy sukces imprezy odbywającej się pod honorowym patronatem Burmistrza Zagórza złożyło się zaangażowanie i praca nauczycieli i dyrektorów szkół wspieranych przez dyrektora Zespołu Obsługi Szkół (ZOS) – Janusza Fala.

Inauguracje „Zagórskiego Mini Euro”, które odbyły się jednocześnie w halach sportowych w Czaszynie i Nowym Zagórzu przebiegły w atmosferze przypominającej uroczyste  otwarcie Euro 2012 na warszawskim Stadionie Narodowym. Po tych podniosłych chwilach rozpoczął się wielogodzinny piłkarski spektakl obfitujący w efektowne strzały i parady bramkarskie oraz prawdziwy grad… rzutów karnych.

Spotkania w rundzie ćwierćfinałowej zakończyły się następującymi wynikami: Polska (Łukowe I) – Holandia (Mokre) 3:0, Dania (Poraż I) – Czechy (Zagórz2 III) 3:1 (po rzutach karnych), Włochy (Łukowe II) – Francja (Zagórz 2 II) 0:3, Ukraina (Czaszyn I) – Chorwacja (Poraż II) 1:0. W meczu o brązowy medal Polska uległa Ukrainie po rzutach karnych wynikiem 2:4. W meczu finałowym również po serii rzutów karnych Francja pokonała Danię rezultatem 3:2.

Potencjalni następcy Kuby Błaszczykowskiego i Roberta Lewandowskiego odbierali puchary i dyplomy z rąk: Burmistrza Zagórza – Ernesta Nowaka, Dyrektora ZOSw Zagórzu – Janusza Fala, Dyrektora Szkoły Podstawowej w Zagórzu – Barbary Strzałki, Z-cy Dyrektora Szkoły Podstawowej w Zagórzu – Bogumiły Kawałkiewicz oraz Tomasza Rudy – p.o. Dyrektora Gimnazjum Nr 2 w Zagórzu.

Oprócz laurów drużynowych rozdano także wyróżnienia indywidualne. Tytuł najlepszego bramkarza turnieju przypadł w udziale Bartłomiejowi Kusiakowi (Łukowe I). Za najlepszego piłkarza grającego w polu uznano Jana Zająca (Zagórz 2 II). Dyplomy i nagrody rzeczowe otrzymali również pedagodzy – koordynatorzy rozgrywek w Czaszynie i Zagórzu: Paweł Stefanowski oraz Bogusław Długosz.

Jak już się rzekło Zagórskie Mini Euro uaktywniło młodzież nie tylko w kontekście sportowym. Stało się tak za sprawą konkursu na najlepszą prezentację multimedialną reprezentacji narodowych i szkolnych biorących udział w turnieju. Trzecie miejsce w tej kategorii zajęła Szkoła Podstawowa Nr 1 w Zagórzu. Na drugiej pozycji uplasowała się Szkoła Podstawowa w Łukowem. Najlepsza prezentacja okazała się dziełem uczennic i uczniów Szkoły Podstawowej w Czaszynie.

Jedynym, co może mącić zadowolenie z Zagórskiego Mini Euro jest fakt, iż te prawdziwe mistrzostwa od przegranego, sobotniego meczu z Czechami będą odbywać się niestety już bez udziału Polaków…

UMiG Zagórz
Air Jordan 5 Laney,
Jordan Laney 5,
Laney 5s,

18-06-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym: