REKLAMA

Lip Dub na sześćsetne urodziny Zagórza już gotowy! (VIDEO HD)

GMINA ZAGÓRZ. W bieżącym roku mija 600 lat od powstania pierwszej, pisemnej znanej współcześnie  wzmianki o nadoslawskim grodzie. Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Zagórzu we współpracy z zagórską Biblioteką oraz Młodzieżową Radą Gminy Zagórz uczcili doniosły jubileusz tytułowym przedsięwzięciem zrealizowanym dzięki dotacji z programu Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności i Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży – „Równać Szanse”.

Finałową rejestrację zagórskiego Lip Duba poprzedziły kilkumiesięczne przygotowania, w których wzięli udział młodzieżowi liderzy skupieni w większości w Młodzieżowej Radzie Gminy Zagórz (MRGZ). To właśnie ta kilkunastoosobowa grupa bezpośrednich beneficjentów projektu uczestniczyła m.in. w warsztatach z zakresu podstaw PR oraz skutecznej współpracy z mediami. W ich trakcie młodzi samorządowcy uczyli się jak atrakcyjnie i przekonująco zaprezentować się przed kamerą rekomendując swoich rówieśników do uczestnictwa w jubileuszowym filmiku promocyjnym. Z kolei efektem szkolenia informatycznego jest witryna internetowa MRGZ dostępna pod adresem www.mrgz.zagorz24.pl/

Oryginalnym elementem zagórskiego Lib – Dub’a wyprodukowanego przez filmowców z rzeszowskiej firmy Lion Film bez wątpienia jest muzyka, autorstwa Damiana Kurasza i Tomasza Krawczyka –  przedstawicieli krajowej czołówki muzyków sesyjnych młodego pokolenia. Z niebanalnym i profesjonalnie  wyprodukowanym podkładem muzycznym dobrze koresponduje tekst w opracowaniu i wokalnej interpretacji  Jerzego Zuby – koordynatora projektu, na co dzień specjalisty do spraw małych projektów i promocji Gminy Zagórz, którego w refrenach  wspomaga sześcioletni syn Kacper Zuba oraz Tomasz Długosz – prezes MKS „Osława” Zagórz. Wspólnie ze swoim prezesem, ale już na boisku pojawiają się w filmie zagórscy piłkarze oraz przedstawicieli innych dyscyplin sportowych, kół zainteresowań i profesji. Nad koordynacją teatralno – tanecznych poczynań tego kilkudziesięcioosobowego i wielopokoleniowego tłumu skutecznie zapanowała Joanna Pisula korzystająca ze wsparcia swych koleżanek i kolegów pedagogów reprezentujących cztery szkoły z terenu zagórskiej gminy. Imienna lista osób i instytucji wspierających wspólne dzieło jest bardzo długa i pojawia się na końcowych napisach filmu.

Na twórczą i międzypokoleniową integrację Zagórzan przychylnym okiem patrzy Ernest Nowak – Burmistrz Zagórza. –  To pierwszy projekt zrealizowany przez Młodzieżową Radę Gminy Zagórz, który dowodzi, że powołanie tego organu było słuszną decyzją. Nasza młodzież jest niezwykle utalentowana i posiada ogromny potencjał, który w tym wypadku udało się obudzić i właściwie zagospodarować. Jestem pewien, że nasz zagórski lip dub, okaże się nieszablonową i skuteczną formą reklamy oficjalnych obchodów jubileuszu  600 – lecia Zagórza, na które już teraz wszystkich serdecznie zapraszam – mówi gospodarz zagórskiej gminy.

UMiG Zagórz
Buy Gamma Blue 11s,
Jordan 11 Gamma Blue,
Jordan Gamma Blue 11s,

18-06-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym: