REKLAMA

Rozbudowa sieci wodociągowej w Gminie Zagórz

ZAGÓRZ: Dzięki dotacji otrzymanej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO) Województwa Podkarpackiego, Gmina Zagórz już niebawem rozpocznie rozbudowę sieci wodociągowej o wartości 12,6 miliona złotych angażując niespełna 4 miliony środków własnych.

Pozytywna ocena projektu złożonego przez Gminę Zagórz do RPO Województwa Podkarpackiego otwiera drogę do długo wyczekiwanej przez mieszkańców rozbudowy sieci wodociągowej w granicach administracyjnych Zagórza. Inwestycja warta dokładnie 12 602 585 zł obejmie osiedla: Stary Zagórz, Pod Klasztorem, Skowronówka, Wielopole (na obu brzegach Osławy) oraz miejscowość Tarnawa Dolna (do mostu na Osławie). Łączna długość sieci głównej oraz przyłączy wyniesie ponad 41 km.

Jeśli wszystko pójdzie sprawnie Gmina Zagórz powinna uzyskać pozwolenie na budowę początkiem przyszłego roku. W następnej kolejności zostanie ogłoszony przetarg na wyłonienie wykonawcy robót. Pierwsze prace budowlane ruszą w kwietniu 2012 roku.

Burmistrz Zagórza Ernest Nowak nie ukrywa swojego zadowolenia z pozyskania dodatkowych środków na rozbudowę wodociągów, ale dostrzega zagrożenia które mogą opóźnić tempo prac budowlanych:

– Brak bieżącej wody na terenie kilkutysięcznego miasta w XXI wieku to wstydliwy problem, o którym zagórzanie już niebawem zapomną. Korzystając z okazji pragnę podziękować Zarządowi Województwa Podkarpackiego za pozytywną ocenę naszego wniosku. Mam nadzieję, że przy okazji tej inwestycji mieszkańcy staną na wysokości zadania i pozwolą na optymalny przebieg sieci na terenie ich posesji. W kwestii zaopatrzenia mieszkańców w wodę pitną mamy wiele do nadrobienia. Na rozbudowę sieci wodociągowej czekają kolejne miejscowości naszej gminy. Ich potrzeby w tym względzie będziemy starali się sukcesywnie zaspakajać w oparciu o środki pozabudżetowe – zapewnia gospodarz zagórskiej gminy.
air jordans,
jordan powder blues,
jordan powder blue 3s,

13-11-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym: